چگونه نوار افراد را در ویندوز 10 حذف کنیم

به‌روزرسانی بزرگ بعدی مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ در پاییز امسال و با انبوهی از قابلیت‌های جدید از جمله نوار افراد و بهبود و تکامل طراحی منتشر می‌شود.

 

انتظار می‌رود مایکروسافت به‌روزرسانی بزرگ بعدی خود برای ویندوز ۱۰ را در پاییز سال جاری به‌صورت عمومی منتشر کند. این به‌روزرسانی قابلیت‌ها و تغییرات متنوعی را برای ویندوز ۱۰ به رامغان می‌آورد که یکی از آن‌ها، زبان طراحی جدید مایکروسافت موسوم به فلوئنت است. طراحی فلوئنت ویندوز ۱۰ که تا پیش از این در مرحله‌ی توسعه و بهبود بوده، همان چیزی است که انتظار ارائه‌ی کامل و پایدار آن در این بسته می‌رود. یکی از قابلیت‌های جدید اضافه‌شده به ویندوز ۱۰، قابلیت نوار افراد (‌People Bar) است و همان‌طور که از نام آن پیداست، به شما امکان دسترسی سریع به لیست مخاطبان را می‌دهد که می‌توانید به سادگی آن‌ها را به نوار وظایف پین کنید؛ قابلیتی ساده و کاربردی که اگر مایل به استفاده از آن نباشید، می‌توانید به سادگی آن را حذف کنید.

 

حذف نوار افراد

برای حذف نوار افراد باید به ترتیب به اپلیکیشن تنظیمات مراجعه کنید و پس از آن به گروه شخصی‌سازی (‌Personalization) بروید. در تب نوار وظیفه (Task Bar) به پایین اسکرول کنید و به قسمت افراد (People) بروید. با برداشتن تیک گزینه‌ی “Show people on the taskbar” نوار افراد از نوار وظایف (Taskbar) حذف می‌شود.

 

غیر فعال کردن گزینه Shoulder Taps

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، نوار افراد یک قابلیت بی‌ارزش و بیهوده نیست؛ اما گاهی اوقات ممکن است کمی آزاردهنده شود. یکی از این ویژگی‌های آزاردهنده‌ shoulder tap (به معنای روی شانه زدن) است. خبر خوب این است که اگر شما نوار افراد را بدون گزینه‌ی Shoulder tap می‌خواهید، می‌توانید این گزینه‌ی یادآوری را از کار بیاندازید. برای انجام این کار، اپلیکیشن تنظیمات ویندوز را اجرا کنید و به قسمت شخصی‌سازی (Personalization) بروید. در پنجره‌ی بازشده به قسمت پایین صفحه رفته و تیک گزینه‌ی “Show shoulder tap” را بردارید. این گزینه یک هشدار صوتی برای یادآوری بهتر نیز دارد. در صورت تمایل می‌توانید در همان صفحه تیک هشدار صوتی را بردارید و از این قابلیت بدون اجرای هشدار صوتی استفاده کنید.

مایکروسافت اجتماعی می‌شود

به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد کمی اجتماعی‌تر شده و وارد شبکه‌های اجتماعی شود؛ این موضوع را می‌توان از بهره‌گیری نسخه‌ی اندروید اسکایپ از قابلیتی مشابه استوری اپلیکیشن اسنپ‌‌چت پی برد. در اپلیکیشن People ویندوز ۱۰ تپ‌ها (Taps)، پیغام‌های کوچکی هستند که مخاطبان می‌توانند به شما ارسال کنند. این امکان در بیلد ۲۰۱۷ مایکروسافت به نمایش گذاشته شد و به نظر می‌‌رسد که قرار است کمی آزاردهنده باشد. تصور کنید به‌سختی مشغول کار هستید و روی پروژه‌ای تمرکز کرده‌اید که دوست شما تصویر متحرک یک گربه را به‌وسیله‌ی گزینه‌ی tap برای شما می‌فرستد. به‌طور حتم هنگامی که به‌شدت درگیر کارتان هستید، دیدن چنین چیزی روی نمایشگر، چندان جذاب نیست. اکنون تصور کنید که مادربزرگ شما بخواهد در هر ساعت یک پیغام محبت‌آمیز برای شما بفرستد.

خبر خوب این است که اگرچه نوار افراد قابلیتی آزاردهنده در خود دارد، یک گزینه‌ی غیرفعال‌سازی نیز برای آن وجود دارد. کاربران تمایل ندارند که ترجیح مایکروسافت برای استفاده‌ی بهتر کاربران از ویندوز ۱۰ را بپذیرند و مایل هستند خود به تغییر و بهینه‌سازی قابلیت‌هایی که دوست دارند، بپردازند.


توسط
لینک کوتاه : http://www.dlcode.ir/?p=2654

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.