آموزش تصویری نصب وردپرس در cPanel

در این مقاله با آموزش نصب وردپرس روی Cpanel در خدمت شما عزیزان دلکُدی هستیم.

در این مقاله با آموزش نصب وردپرس روی Cpanel در خدمت شما عزیزان دلکُدی هستیم.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس با نصب ۵ دقیقه ای مشهورش شناخته می شود. در این آموزش ما می خواهیم یاد بگیریم که چگونه می توان سیستم مدیریت وردپرس را روی سرور در مدت ۵ دقیقه ( البته بسار کمتر ) نصب کرد. آموزش نصب وردپرس روی سی پنل از آموزش های مهم وردپرس به خصوص برای مبتدیان وردپرس به شمار می آید. همچنین نصب وردپرس روی سی پنل برای بسیاری افراد که در مدت قابل توجهی کار با وردپرس را آغازه کرده اند سوال است که چگونه برای نصب وردپرس روی هاست خود با توجه به تغییرات ایجاد شده اقدام کنند.

این آموزش را با فرض اینکه ما برای سایت وردپرس خود دامین و سرور را تهیه کرده ایم شروع می کنیم. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این امر بپردازیم…

۱- دانلود وردپرس

برای نصب وردپرس روی Cpanel ابتدا باید آخرین نسخه ی وردپرس را دریافت کنید که می توانید روی این لینک کلیک کنید:

 

پس از دانلود باید نگارش جدید وردپرس را به صورت فایل زیپ بر روی دسکتاپ کامپیوتر خود ذخیره کنید. سپس وارد سی پنل خود شوید و مراحل نصب وردپرس را بر روی هاست آغاز کنید.

۲- آپلود وردپرس در هاست

در مرحله اول باید مطابق شکل زیر وارد پوشه فایل منیجر خود روی هاست شوید:

 

وقتی بر روی File Manager کلیک کنید وارد صفحه ای می شوید که در قسمت سمت چپ آن مشابه شکل زیر پوشه public_html را مشاهده می کنید:

پوشه pubilc_html ریشه هاست شماست و شما باید فایل های وردپرس خود را که در مرحله قبل دانلود کردید در همین پوشه  قرار دهید.
برای قرار دادن فایل های وردپرس در پوشه public_html باید مطابق شکل زیر از طریق گزینهupload در هاست فایل وردپرس را به صورت فایل zip آپلود کنید:

 

 

پس از آپلود شدن فایل وردپرس باید بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Extract را انتخاب کنید تا پوشه وردپرس را از زیپ خارج کنید:

 

به یاد داشته باشید وقتی که پوشه وردپرس را extract کردید باید فایل زیپ آن را از داخل سی پنل خود پاک کنید:

 

سپس  بر روی پوشه آبی رنگ wordpress در شکل بالا کلیک می کنیم تا تمام فایل های درون پوشه wordpress را از درون پوشه وردپرس به پوشه public_html انتقال دهیم.
همانطور که در شکل زیر می بیند برای انتقال تمام فایل های وردپرس بر روی تمام فایل ها راست کلیک می کنیم و گزینه Move را انتخاب می کنیم.

 

وقتی در شکل بالا گزینه “Move” را انتخاب می کنیم مطابق شکل زیر یک پنجره ای باز می شود که در این پنجره ، مسیر فعلی تمام فایل های وردپرس به صورت public_html/wordpress/ مشخص شده است و شما باید کلمه wordpress را از مسیر مشخص شده در شکل پاک کنید و فایل ها را به پوشهpublic_html برای نصب وردپرس روی Cpanel انتقال دهید:

 

۳- ساخت پایگاه داده

سپس باید کارهای مربوط به دیتابیس را انجام دهیم که برای این کار باید بر روی گزینه Database®MysQl در داخل سی پنل  که در شکل زیر مشخص شده کلیک کنیم:

 

با کلیک بر روی لینک Database® MysQl که در شکل بالا مشخص شده است وارد صفحه ای مطابق شکل زیر می شویم که باید برای وردپرس خود یک دیتابیس ایجاد کنیم.

 

 

 

همانطور که در شکل بالا می بینید DLCODE نام کاربری هاست ماست و در ادامه داخل کادر سفید باید اسمی را به عنوان اسم دیتابیس تایپ کنیم که در شکل ما نام test50 را تایپ کرده ایم.
پس از تایپ نام باید بر روی دکمه create Database کلیک می کنیم و یک پاپگاه داده با نام DLCODE_test50 ایجاد می شود. در مرحله بعد باید مطابق شکل زیر برای پایگاه داده ای که ایجاد کردیم نام کاربری و پسورد تعریف کنیم:

 

 

 

همانطور که در شکل بالا می بینید نام کاربری پایگاه داده را DLCODE_test55 تعریف کرده ایم و باید حتما پسورد پایگاه داده را هم مشخص کنید و آن را خوب به خاطر بسپارید چون در مراحل بعدی نصب به آن نیاز دارید. در مرحله بعد باید طبق شکل زیر نام کاربری را به پایگاه داده اضافه کنیم:

 

 

 

پس از فشردن دکمه “Add” وارد صفحه ای مطابق شکل زیر می شویم که باید تمام گزینه های موجود در آن را انتخاب کنیم و سپس بر روی دکمه “Make change” کلیک می کنیم تا برای نصب وردپرس روی Cpanel پایگاه داده به صورت کامل ایجاد شود:

 

تمام مراحل مربوط به ایجاد پایگاه داده در این مرحله به پایان می رسد.

۴- نصب و راه اندازی وردپرس

برای آموزش نصب و راه اندازی وردپرس به اینجا بروید: آموزش نصب و راه اندازی وردپرس


توسط
لینک کوتاه : http://www.dlcode.ir/?p=2525

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.